dkmedier
dknyt
dkindkob
dksocial
dksundhed
doi
DK Debat
Aalborg tørlægger springvand for at spare
Drengen og den lille havfrue i Kildeparken er et af de seks springvand i Aalborg, der åbner i år – i modsætning til 22 andre.
Foto: Aalborg Kommune

Aalborg tørlægger springvand for at spare

Besparelsen ved at holde 22 springvand lukket er ca. 200.000 kr.

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Tekniks artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Tekniks artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Teknik.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.