dkmedier
dknyt
dkindkob
dksocial
dksundhed
doi
DK Debat
Vilde vejkanter i stedet for kortklippet græs
Langs de større indfaldsveje til Aarhus er der allerede sået vilde blomster til gavn for bier og sommerfugle og til glæde for bilisterne.

Vilde vejkanter i stedet for kortklippet græs

Aarhus skal være vildere - og er flere steder stoppet med at slå græs for at lade de vilde planter komme til

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Tekniks artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Tekniks artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Teknik.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.