ODENSE: En vandskade på rådhuset ser ud til at give omfattende renoveringer i Odense. Omkring 100 medarbejdere må arbejde hjemme eller blive flyttet til andre lokaler. Det skriver Fyens Stiftstidende.
Vandskaderne fandt sted i sidste uge, og der er endnu ikke fundet en præcis årsag til skaden.
Ifølge kommunen kommer det til at tage to måneder eller længere at få ryddet op, affugtet og renoveret rådhuset.
jeg
Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.
Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Tekniks artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.
Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Tekniks artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Teknik
Afvigelse fra ovenstående kræver skriftligt tilsagn fra DK Medier.










