dkmedier
dknyt
dkindkob
dksocial
dksundhed
doi
doi

Bæredygtigt udvalg i Aabenraa skal have sin egen chef

KORT NYT
23. FEB 2022 10.30

AABENRAA: Det nye byråd i Aabenraa valgte at lave et nyt udvalg for bæredygtig udvikling, og nu indretter administrationen sig efter det og opretter en ny chefstilling for erhverv og bæredygtighed. Det skriver JydskeVestkysten.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Tekniks artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Tekniks artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Teknik

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dkteknikogmiljoe.dk/artikel/baeredygtigt-udvalg-i-aabenraa-skal-have-sin-egen-chef

GDPR