ESBJERG: Der er indgået en aftale mellem Esbjerg Kommune og Peter Bay, der således formelt stopper med øjeblikkelig varsel efter 27 år som chef for den kommunale virksomhed, oplyser Demokraten Esbjerg.
Kommunen og Peter Bay har opnået enighed om en fratrædelsesordning, og at 'ingen af parterne har yderligere kommentarer'.
Vicelufthavnschef Anette Bendixen er konstitueret lufthavnschef.
ka
Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.
Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Tekniks artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.
Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Tekniks artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Teknik
Afvigelse fra ovenstående kræver skriftligt tilsagn fra DK Medier.