dkmedier
dknyt
dkindkob
dksocial
dksundhed
doi
doi

1.050 har sendt høringssvar om tredje Limfjordsforbindelse

4. JAN 2022 14.45

NORDJYLLAND / AALBORG: 1.050 høringssvar er det blevet til i den måned, hvor et lovforslag om den tredje Limfjordsforbindelse har været i høring frem til 2. januar, oplyser Vejdirektoratet.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Tekniks artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Tekniks artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Teknik

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dkteknikogmiljoe.dk/artikel/1-050-har-sendt-hoeringssvar-om-tredje-limfjordsforbindelse

GDPR