dkmedier
dknyt
dkindkob
dksocial
dksundhed
doi
doi
Kasper Ejsing Olesen (S) sendte lørdag en mail til hele byrådet, hvor han beklagede at have begået fejl.
Michael Bager/Jysk Fynske Medier/Ritzau Scanpix

Kasper Ejsing undskylder igen og bakkes op af partifæller

Kertemindes borgmester afviser sin partifælles opfordring til at trække sig, men undskylder, at han har begået fejl.
19. JAN 2025 9.45

KERTEMINDE: Ledelsen i Socialdemokratiet i Kerteminde har fortsat fuld tillid til Kertemindes borgmester, Kasper Ejsing Olesen (S), selv om byrådsmedlem og partifælle Kristian Hald (S) har opfordret ham til at trække sig og overvejer at stille et mistillidsvotum til ham.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Tekniks artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Tekniks artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Teknik

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dkteknikogmiljoe.dk/artikel/kasper-ejsing-undskylder-igen-og-bakkes-op-af-partifaeller

GDPR