dkmedier
dknyt
dkindkob
dksocial
dksundhed
doi
doi

Skatteminister: Ejendomsvurderinger er igen forsinket

De forsinkede ejendomsvurderinger skal danne grundlag for de nye boligskatter, som skal opkræves fra næste år.
19. JAN 2023 6.09

De nye ejendomsvurderinger, som har været ramt af en lang række forsinkelser, bliver yderligere udskudt. Det bekræfter skatteminister Jeppe Bruus (S) over for DR Nyheder.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Tekniks artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Tekniks artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Teknik

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dkteknikogmiljoe.dk/artikel/skatteminister-ejendomsvurderinger-er-igen-forsinket

GDPR