dkmedier
dknyt
dkindkob
dksocial
dksundhed
doi
doi
En større svineproduktion i nye bygninger ligger meget tæt på en anden stor svineproduktion, som er blevet udstykket i en selvstændig ejendom. 
Styrelsen for Dataforsyning og Effektivisering

Matrikelfinten: Næstved-udvalg appellerer nu til miljøministeren

NÆSTVED: Administrationen har sagt ja til en miljøgodkendelse, og det kunne efter reglerne ikke være anderledes, lyder det fra forvaltningen. Men det politiske udvalg ønsker i enighed at få reglerne ændret.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Tekniks artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Tekniks artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Teknik

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dkteknikogmiljoe.dk/artikel/matrikelfinten-naestved-udvalg-appellerer-nu-til-miljoeministeren

GDPR